Kabukicho Sherlock

OPIS:

We wschodniej części okręgu Shinjuku leży Kabukichou, tętniące życiem miasto chaosu, które błyszczy neonami, ale skrywa też niewidzialną ciemność. John H. Watson, zatrudniony w szpitalu uniwersyteckim po zachodniej stronie, szuka kogoś, kto mógłby mu pomóc w pewnej dziwnej sprawie. Jego poszukiwania prowadzą go do Pipe Cat, podziemnego baru, który służy jako miejsce spotkań i miejsce pracy dla najlepszych detektywów w Shinjuku, z których najwybitniejszym jest Sherlock Holmes.

Po znalezieniu baru i spotkaniu z osobliwymi detektywami John dowiaduje się, że prowadzą oni sprawę dotyczącą Kuby Rozpruwacza, niesławnego seryjnego mordercy. W wyniku kolejnych wydarzeń John jedzie z Sherlockiem na miejsce zbrodni, której miał dokonać Kuba Rozpruwacz. Mimo że John jest tam tylko po to, by poprosić Sherlocka o pomoc w swojej sprawie, jest świadkiem, jak Sherlock w błyskotliwy sposób odkrywa prawdę o miejscu zbrodni. John zaczyna jednak zdawać sobie sprawę, że Sherlock jest nie tylko genialnym detektywem, ale także ekscentryczną postacią.

Gdy John nadal prosi Sherlocka o pomoc w swojej sprawie, przekonuje się, że wpada w wir detektywistycznego stylu życia, rozwiązując sprawy wykraczające poza umysły zwykłych ludzi. Dzięki tej pracy John zaczyna dostrzegać prawdziwe oblicze chaotycznego miasta, jakim jest Kabukichou, i zaczyna odkrywać niepokojącą tajemnicę, która kryje się za jego własną sprawą.

 

Odc: 24
Czas: ok. 24min
Studio: Production I.G
Producent: Mainichi Broadcasting System, Movic, Glovision, DMM pictures, Kadokawa
Rok: 2019

Tagi: Zagadka, Tajemnica, Kryminał, Detektywistyczne, Komedia, Dramat,

Odcinki:

Odcinek 1

Odcinek 2

Odcinek 3

Odcinek 4

Odcinek 5

Odcinek 6

Odcinek 7

Odcinek 8

Odcinek 9

Odcinek 10

Odcinek 11

Odcinek 12

Odcinek 13

Odcinek 14

Odcinek 15

Odcinek 16

Odcinek 17

Odcinek 18

Odcinek 19

Odcinek 20

Odcinek 21

Odcinek 22

Odcinek 23

Odcinek 24