Na planecie Amoi status danej osoby zależy przede wszystkim od koloru jej włosów. Społeczeństwo to jest zarządzane przez superkomputer AI znany jako Jupiter i jego radę zarządzającą składającą się z idealnych blondynów, zwanych Blondies, mieszkających w stolicy Tanagura. Jednak ciemnowłosi ludzie żyją w złotym “mieście przyjemności” Midas i jego peryferyjnych slumsach Ceres. Są znani jako “kundle” i większość z nich nie może wydostać się ze slumsów.

Trzy lata temu chłopak o imieniu Riki zniknął ze slumsów Ceres. Niegdyś szanowany przywódca gangu Bison, nagłe spotkanie z elitarnym blondynem, Iasonem Minkiem, zmusiło Rikiego do porzucenia wszystkiego, co kultywował. Chłopak został wyrwany z domu i zmuszony do zostania pupilkiem Iasona. Riki spędził ostatnie trzy lata na znoszeniu licznych ciosów w swoją dumę, a czas spędzony w Tanagura był niczym innym jak formą tortur.

Teraz, gdy Riki powrócił, Bison ponownie stanął za nim murem. Ryzyko, w jakim się znalazł, jest jednak znacznie większe niż kiedykolwiek wcześniej – zawsze znajdzie się ktoś gotowy go sprzedać.